אלי ומריאנו

Eli & Mariano
תאריך לידה 01/01/1996

אלי ומריאנו הם צמד קומיקאים וסטנדאפיסטים ישראלים, אלי פיניש ומריאנו אידלמן. הצמד החל את דרכו בשנת 1996 כשהם מופיעים יחד בתוכנית "הראשון בבידור" של דודו טופז, במופעי חקיינות וסאטירה.

בשנת 1998 הופיעו במופע בידור לכבוד היובל למדינת ישראל ולכבודו של הקומיקאי ספי ריבלין במופע בפני הצמרת המדינית, אנשי תקשורת וידוענים. באותה שנה השתתפו בקליפ ללהיטה של להקת אתניקס, ב.מ.וו שחורה. משנת 1998 ועד 2000 הופיעו בארץ ובעולם בתוכנית "אלי ומריאנו עוברים על הצחוק", ומשנת 2001 בתוכנית בשם "אחלה סרט". בשנת 2002 הפיקו תקליטור די וי די עם חלק מהחומר הבידורי שנמכר ביותר מ-20,000 עותקים והופיעו יחד ולחוד בתוכנית "לא נפסיק לצחוק" בערוץ ביפ.

בעונה 9 של ארץ נהדרת, בשנת 2012, בנוסף לתפקידים נפרדים שיחקו השניים ביחד בסדרת מערכונים על הכור הגרעיני של איראן, מתוך מטרה ללגלג על מדיניות הממשלה ולהדגיש את הצד האנושי אפילו אצל עובדי הכור באיראן. למרות פיתוח פצצת אטום מוצהרת, ולמרות הצהרות ההמונים לגבי אמונתם בצורך להכחיד את ישראל. בשנת 2013 יצאו עם תקליטור די וי די כפול עם רבים מהמערכונים שלהם, ובשנת 2016 השיקו מופע חדש הנקרא "אלי ומריאנו 2" שאת מרביתו כתב אמן הסטנד-אפ והקומיקאי יונתן ברק, ושקיבל ביקורת צוננת.

אלי ומריאנו
צילום: יח"צ

כתבות קשורות

לא נמצאו כתבות להצגה.

הופעות קרובות

מצאתם טעות?

לא התכוונו באמת שיהיו טעויות. סורי.

נשמח לתקן ונודה לכם על המידע הנכון והפניה למקור ומערכת האתר תבחן את הנושא.
הקפידו למלא את הפרטים המלאים בטופס הבא: