אודי כגן

Udi Kagan
תאריך לידה 08/06/1981

אודי כגן קומיקאי, סטנדאפיסט, תסריטאי, שחקן, עורך וידאו ומוזיקאי ישראלי. נודע בזכות סדרת הרשת שיצר, כתב וכיכב בה – "משיח", ובזכות השתתפותו בתוכניות הסאטירה "ארץ נהדרת" של קשת, וב"גב האומה" של ערוץ 10.

כגן נולד וגדל בתל אביב, למשפחה ממוצא פולני. אביו היה הבעלים של אולם השמחות "בית המהנדס" ברחוב דיזנגוף, ובראיונות סיפר כי הדמויות שפגש באולם השמחות היוו עבורו מאוחר יותר השראה לדמותו של משיח.

במגמת התיאטרון בתיכון פגש בדנה פוליג, לימים שותפתו ליצירה. הוא נשר מהתיכון וניגש למבחני קבלה בבית הספר למוזיקה "רימון" והחל ללמוד שם במקביל בשנה שלאחר מכן. לאחר שלושה חודשים נשר גם מ"רימון" והחל לעבוד בלילות כתקליטן, עד לגיוסו בשנת 1999.

הוא רצה להמשיך בדרכו של אחיו הגדול ולהתגייס ליחידת עוקץ (יחידת הכלבנים של צה"ל) אך לבסוף גויס לחטיבת הצנחנים. הוא עבר את המיונים ליחידות המיוחדות של החטיבה והצטרף לסיירת צנחנים. לקראת סיום המסלול פנה אל מח"ט הצנחנים, ולבקשתו, הועבר ליחידת עוקץ שבה שירת אחיו. עם סיום הכשרתו הצטרף לצוות הלוחמים הראשון שנכנס לרמאללה במבצע "חומת מגן". כגן וכלבו איתרו במהלך המבצע מטענים ואמל"ח רב והשתתפו בכמה מקרבותיו הקשים. בראיון שנערך ב-2017, כגן סיפר שעם סיום שירותו החל להתמודד עם השלכות המבצע ומצבו הנפשי התערער. הוא אובחן כלוקה בהלם קרב ופוסט טראומה והחל בטיפול פסיכולוגי שנמשך שנים ארוכות. לאחר שאיציק סעידיאן, הלום קרב פוסט טראומטי, הצית עצמו מול אגף השיקום, כגן ביצע את המערכון "ונזכור (כמעט) את כולם" בתוכנית הטלוויזיה הסאטירית "ארץ נהדרת", שבאופן יוצא דופן לא היה קומי.

בשנת 2004 פגש במפיק צרפתי ששמע את שיריו במקרה דרך מרפסת ביתו. המפיק החתים את כגן על חוזה, והשניים הקליטו את אלבומו הראשון בפריז תחת השם "Tears and Candies" ("דמעות וממתקים"). בשנת 2005 עבר להתגורר בפריז והחל לעבוד על אלבום נוסף. באותה שנה השתתף בכתיבת פסקול לסרט האימה הצרפתי "Frontier(s)‎" של הבמאי Xavier Gens.

בתחילת 2006 החליט לבטל את המשך חוזיו עם חברת ההפקה הצרפתית, וחזר לישראל. באותה שנה הקליט באופן עצמאי אלבום בשם "The Secret Laments" ("ההספדים הסודיים"), אסופת מכתבי פרידה מחבריו שנפלו במהלך שירותם הצבאי, אך לבסוף גנז אותו.

לאחר חזרתו לישראל, נרשם ללימודי קולנוע בבית הספר מנשר לאמנות בתל אביב. במהלך לימודיו החל לכתוב סדרת טלוויזיה בשם "סימני נשיכה" – דרמה המגוללת את סיפורה של יחידת כלבנים במבצע "חומת מגן". המפיקים חיים ואסתי מקלברג מחברת "תותים הפקות", גילו עניין בפרויקט ולקחו את כגן תחת חסותם. כגן יצר קשר עם חברתו לתיכון דנה פוליג והשניים החלו לכתוב את התסריטים עבור חברת yes הטלוויזיה בלוויין. לאחר תקופת הפיתוח החליטה חברת yes שלא להפיק את "סימני נשיכה".

מופע סטנד-אפ
בתחילת שנת 2016 החל כגן להופיע כסטנדאפיסט במופע שכתב עם שותפתו ליצירה דנה פוליג. המופע מבוסס על סיפורים מחייו של כגן ואינו כולל חיקויים ודמויות, והוא משלב בין היתר שירה ונגינה על פסנתר.

בתחילת שנת 2022 יצא עם סדרה של 25 הופעות סטנדאפ במקומות שונים ברחבי הארץ, בתוך ארבעה חודשים.

אודי כגן
צילום: יח"צ

כתבות קשורות

לא נמצאו כתבות להצגה.

הופעות קרובות

לא נמצאו מופעים להצגה

מצאתם טעות?

לא התכוונו באמת שיהיו טעויות. סורי.

נשמח לתקן ונודה לכם על המידע הנכון והפניה למקור ומערכת האתר תבחן את הנושא.
הקפידו למלא את הפרטים המלאים בטופס הבא: