דודו טופז

Dudu Topaz
תאריך לידה 20/09/1946

דודו טופז, שנולד ב-20 בספטמבר 1946, היה אחת הדמויות המרכזיות והמשפיעות בתחום הבידור בישראל. כקומיקאי, שחקן, תסריטאי, סופר ומנחה טלוויזיה, הוא יצר טביעת רגל בלתי נשכחת בתרבות הישראלית.

מאז תחילתו בעולם הבידור, הצליח טופז להשפיע ולהדהד בלב הציבור הישראלי. הוא זכה בפרס כינור דוד, אחד הפרסים המכובדים בתחום הבידור בישראל. הכינויים שזכה להם, "הראשון בבידור" ו"מלך הרייטינג", מעידים על ההשפעה הרבה שהוא השאיר אחריו.

במהלך השנים, טופז הצטרף למגוון פרויקטים בתחום הבידור, כאשר כל אחד מהם הצליח להשאיר רושם עמוק. הוא היה חלק מכמה מהתוכניות הטלוויזיה המצליחות ביותר בישראל, ובזכות כשרונו הרב, הצליח להפוך לאחת הדמויות האהובות על הציבור.

בחייו האישיים, היו לטופז שלושה בנים: דניאל, עומר ויהונתן. דניאל השתתף בעונה הרביעית של "המירוץ למיליון", ויהונתן השתתף בעונה השלישית של "אקס פקטור". במהלך חייו האישיים, התחיל טופז רומן עם המאפרת מטי הלחמי ב-1988, ממנה נולד לו בנו דניאל. ב-1990 נישא לדליה בר ששת, ולזוג נולד בן, עומר. הם התגרשו ב-1993. ב-1997 נישא לרוני חן, ולזוג נולד בן, יהונתן.

טופז היה גם סופר מוערך. בין ספריו ניתן למצוא את "למה לא? – שירים על הגל הקל", "סטגדם", "כתם לידה", "עד העצם", "החיים זה לא מה שהבטיחו לי" ו"חלומות פז". כל אחד מספריו הצליח להשפיע ולהועיל לקוראים ברחבי הארץ.

בשנת 2009, הגיע הפרק הכהה בחייו. טופז נעצר בחשד להזמנת תקיפות נגד אנשי תקשורת ידועים. החשד היה שטופז רצה לפגוע באנשים אלה בשל זעמו על כך שלא ניתנה לו תוכנית בערוץ 2. לאחר מעצרו, הודה במעשיו.

ביוני 2009, ניסה להתאבד באמצעות הזרקת יתר של אינסולין. הניסיון הזה לא הצליח, אך ב-20 באוגוסט 2009, התאבד בבית המעצר.

דודו טופז, שהשפיע על דורות שלם בישראל, השאיר אחריו יצירה רחבה הכוללת תוכניות טלוויזיה, ספרים והופעות שהפכו לקלאסיקה. הפרשה הכהה בסיומו של חייו לא יכולה להסתיר את התרומה הרבה שהוא השאיר אחריו לתרבות הישראלית.

כתבות קשורות

לא נמצאו כתבות להצגה.

הופעות קרובות

לא נמצאו מופעים להצגה

מצאתם טעות?

לא התכוונו באמת שיהיו טעויות. סורי.

נשמח לתקן ונודה לכם על המידע הנכון והפניה למקור ומערכת האתר תבחן את הנושא.
הקפידו למלא את הפרטים המלאים בטופס הבא: