אלי פיניש

Eli Finish
תאריך לידה 17/06/1975

אלי פיניש הוא קומיקאי, שחקן, חקיין, מדבב וסטנדאפיסט ישראלי, אשר פרץ לתודעה הציבורית בשנות ה-90 והפך לאחת הדמויות המובילות בתחום הקומדיה בישראל.

אלי פיניש גדל בעיר נתניה, בבית של אב מתוניסיה ואם ממרוקו. בגיל תשע, עבר אובדן כאשר אמו נפטרה ממחלת הסרטן. לאחר שירותו הצבאי, החל את לימודי המשחק בבית הספר לאומנויות "הבוסתן" בנתניה.

הפריצה הראשונה של פיניש הייתה בשנת 1996, כאשר הופיע לצד מריאנו אידלמן, בן כיתתו מהתיכון, בתוכנית הבידור של דודו טופז "הראשון בבידור". הצמד הצליח להשיג פינה קבועה בתוכנית, ובהמשך הצגו מופע סטנד-אפ בשם "אלי ומריאנו עוברים על הצחוק", אשר הוצג ברחבי הארץ ובעולם.

מאז 2003, הפך פיניש לחלק בלתי נפרד מהתוכנית הסאטירית "ארץ נהדרת", בה הוא מחקה מגוון דמויות אהודות, כמו עוזי כהן, יאיר לפיד, שמעון פרס ורבים אחרים.

במהלך השנים, השתתף פיניש במגוון פרויקטים טלוויזיוניים וקולנועיים, כולל הופעות בסדרות כמו "אלי נגד העולם", "הדרבי הגדול", "חדר מלחמה" ועוד. ב-2010, הוא גילם את המלך ברע בסרט "זוהי סדום" של חבורת "ארץ נהדרת".

בחייו האישיים, היה פיניש נשוי לליטל גת ולהם בן אחד. ב-2017 התחתן עם בת זוגו, שלי לביא, ולשניים בת. בפברואר 2023, ביתו בנתניה עלה באש ונשרף לחלוטין.

בסיום, אלי פיניש הוא אחד הקומיקאים המובילים בישראל, שהצליח להשפיע ולהשאיר את חותמו בתחום הקומדיה הישראלית.

אלי פיניש
צילום: אייל לנדסמן

כתבות קשורות

לא נמצאו כתבות להצגה.

הופעות קרובות

לא נמצאו מופעים להצגה

מצאתם טעות?

לא התכוונו באמת שיהיו טעויות. סורי.

נשמח לתקן ונודה לכם על המידע הנכון והפניה למקור ומערכת האתר תבחן את הנושא.
הקפידו למלא את הפרטים המלאים בטופס הבא: