גורי אלפי

Guri Alfi
תאריך לידה 18/09/1976

גור-דב אלפי נולד, גדל והתחנך ברמת גן. בנם של הסופר יוסי אלפי שעלה מעיראק, וסו אלפי (לבית פלט) שעלתה מבריטניה והתנדבה בקיבוץ. אחותו היא השחקנית שרי אלפי.

למד בבית הספר היסודי ארנון שבעיר הולדתו ובתיכון בליך במגמת תיאטרון והיה פעיל בתנועת הצופים. בגיל 16 החל להופיע במועדון הסטנד-אפ "דומינו גרוס". את שירותו בצה"ל עשה בלהקה הצבאית של חיל החינוך, לצד יעל פוליאקוב ונועה תשבי.

בשנת 1994 היה שותף ליצירת תוכנית הטלוויזיה הקומית "פלטפוס" והשתתף בעונה הראשונה שלה. בשנת 1998 הקים ביחד עם אלרן דקל את הלהקה "פאנקנשטיין", ובתקופה זו החל גם להופיע בטלוויזיה החינוכית לצד רותם אבוהב בשעשועון לילדים "סיכון מחושב" בהנחיית חנן לדרמן.

בשנת 1999 הופיע בתוכנית הטלוויזיה ההומוריסטית "דומינו", לצד הקומיקאים רותם אבוהב, אסי כהן, אדיר מילר ורועי בר-נתן. אלפי וכהן החלו להופיע כצמד במופע סטנד-אפ "המופע של אסי וגורי". בשנת 2000 הופיעו השניים בפינה הומוריסטית בתוכנית הבידור "רק בישראל", וקיבלו את פרס אנשי השנה בתחום הבידור. עקב הצלחתו בתחום הטלוויזיה, עזב אלפי את להקת פאנקנשטיין בשנה זו.

בשנת 2002 הופיע בתפקיד דרמטי ראשון בסדרה "101" של חגי לוי. באותה שנה, יצר, כתב והופיע בסדרה ההומוריסטית "שידורי המהפכה", לצד אסי כהן.

ב-2003 ערך את תוכנית הבידור "המופע המרכזי", בהשתתפות רותם אבוהב ושלישיית פרוזאק. באותה שנה הודיעו אסי וגורי על סיום העלאת המופע המשותף ופירוק הצמד.

בשנת 2004 החל להופיע בתוכנית הבידור הסאטירית "משחק מכור" לצד עינב גלילי וליאור שליין.

ב-2005 הופיע בסרט הקולנוע הקומי "ריקי ריקי" לצד טל פרידמן, שיחק תפקיד ראשי בסדרת הדרמה של ערוץ HOT3 "בסימן ונוס" לצד יהודה לוי, החל להגיש את תוכנית הרדיו "עסק שחור" בגלגלצ והופיע בסדרת היחיד הדוקו-קומית "ככה לא מתנהגים" ששודרה בערוץ 2 (רשת), שאלפי גם נמנה עם יוצריה.

בשנת 2006 שיחק בסרט הפתיחה של הפסטיבל הבינלאומי ה-11 לסרטי סטודנטים, הסרט הקצר "סיפורו של ג. ג. אסלמונד", לצדם של שרון אלכסנדר, גיא שמי, ליאור מילר, לוסי דובינצ'יק וגילה אלמגור. לקראת סוף אותה שנה החל לשחק לצד דני גבע ואלי פיניש בסדרה "לא הבטחתי לך" ששודרה ב-yes.

בשנת 2007 הופיע בסרט הקולנוע "הסודות" בבימויו של אבי נשר ובסדרת הטלוויזיה "משמורת" של עירית לינור במסגרת שידורי קשת בערוץ 2. באותה שנה הנחה פעמיים ברציפות את טקס פרסי עמ"י בערוץ 24.

החל מינואר 2008 הגיש את הסדרה הדוקו-קומית "לצחוק או למות", שאותה גם יצר ופיתח, החוקרת את ההומור, והנחה את השעשועון "תוצאות האמת". שתי התוכנית שודרו במשך עונה אחת בערוץ 2, במסגרת זכיינית השידור "רשת". בשנה זו יצר גם יחד עם שחר סגל ורועי בר נתן את התוכנית הקומית "שולץ" ששודרה ב-yes.

ביולי-ספטמבר 2008 הנחה בגלי צה"ל את "תוכנית מילוט", תוכנית צהריים קלילה. את התוכנית הגיש לצד ליעד מודריק, שערכה את "לצחוק או למות". באביב 2009 הגישו אלפי ועינב גלילי בגלי צה"ל תוכנית צהריים הומוריסטית בשם "יחס חם". "יחס חם" חזרה לגלי צה"ל לעונה נוספת ביוני 2010, למשך חודשי הקיץ, ופעם נוספת בפברואר 2012.

אלפי (שני מימין) בצילומי "גב האומה", 2015
בשנת 2009, לרגל 30 שנה לפירוק להקת "גזוז", העלה אלפי יחד עם רועי בר נתן וטלי אורן מופע מחווה ללהקה, והשלושה הופיעו איתו במשך מספר שנים, בין השאר בסבב הופעות בקיץ 2011 שנקרא "לכבוד הקיץ" ובו השתתף גם מייסד הלהקה, דני סנדרסון. בשנת 2009 שיחק בסדרה "מה שנחוץ לרווק" ששודרה בהוט 3.

כתב טור הומוריסטי לצד עינב גלילי ב"ישראל שישבת", מוסף סוף השבוע של העיתון ישראל היום מתחילת צאתו לאור בנובמבר 2009 ועד לפברואר 2013.

אלפי דיבב את ראנט החזיר ב"צ'יקן ליטל", את רמי העכבר ב"רטטוי", את ביונסה בסרט האינטרנט הקומי "סרט אפס" ואת עצמו ב"סלב'ס". שימש כקריין בתוכנית "הלינק" העוסקת בתרבות האינטרנט בעונתה הראשונה בערוץ 8 (2010) ובעונתה השנייה, ב-2014 (בשם "הלינק+") בטלוויזיה החינוכית.

בשנת 2010 החל להשתתף באופן קבוע בתוכנית הסאטירה "מצב האומה" של הזכיינית רשת בערוץ 2, לצד ליאור שליין, אורנה בנאי ועינב גלילי. אלפי השתתף בתוכנית במשך 8 העונות ששודרו בערוץ 2 וכן בעונה הראשונה ב-2015 ששודרה בערוץ 10 בשם "גב האומה".

ב-2010 ביים את הסרט התיעודי "זו אותה האהבה" לרגל יציאת הסרט "כבלים" על גבי DVD, בו הפגיש לראיון משותף את כוכבי ויוצרי הסרט אריק איינשטיין, מוני מושונוב וצבי שיסל. הסרט התיעודי נכלל בתוספות של ה-DVD וכן שודר במסגרת שידורי קשת בערוץ 2.

באוקטובר אותה שנה יצא לאקרנים הסרט "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש", בו שיחק אלפי לראשונה בדרמה קולנועית. הסרט זכה בפרס אופיר לסרט הטוב ביותר ואלפי היה מועמד על תפקידו בסרט לפרס אופיר בקטגוריית "שחקן המשנה".

גורי אלפי ומירב שירום בהצגה "שחק אותה סם" 2010
בשנת 2010 החל לשחק בתפקיד הראשי בקומדיה "שחק אותה סם" של וודי אלן. ההצגה הפכה ללהיט הגדול ביותר בתולדותיו של תיאטרון באר שבע, הגיעה ל-260 הצגות בשנה הראשונה להופעתה וירדה מהבמות בשנת 2014 לאחר 300 הצגות. ההצגה זכתה בפרס התיאטרון הישראלי לקומדיה הטובה ביותר לשנת 2010.

בשנת 2014 עלתה בתיאטרון הקאמרי ההצגה "תעלת בלאומילך" על פי הסרט מאת אפרים קישון. אלפי עיבד את הסרט לגרסת המחזה (יחד עם אלי ביז'אווי), ביים אותו ושיחק בו בתפקיד פקיד העירייה יחיאל ציגלר. את ראש עיריית תל אביב גילם עזרא דגן, למעט בהצגת הבכורה, שם רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב במציאות, שיחק את עצמו.

בשנת 2015 יצא לאור ספרו "בושות" בהוצאת כתר.

בסוף 2015 פרש מהתוכנית "גב האומה" בערוץ 10 על מנת להנחות את תוכנית הבידור הלילית "היום בלילה עם גורי אלפי" במסגרת שידורי קשת בערוץ 2 (בהמשך בקשת 12), שעלתה לאוויר ב-30 בדצמבר 2015 ונמשכה שלוש עונות. ב-22 בינואר 2018 פורסם שהתוכנית תסתיים בסוף פברואר ולא תמשיך לעונה רביעית לאור עלויות כספיות גבוהות שהפכו את התוכנית ללא משתלמת עבור קשת. תוכנית הסיום שודרה ב-26 בפברואר 2018. התוכנית זכתה בפרס האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2017, בקטגוריית תוכנית אירוח ובידור.

בשנת 2016 עלתה ב-Yes הסדרה הקומית "האחיות המוצלחות שלי", אותה ביים. ב-22 בספטמבר באותה שנה הנחה את טקס פרסי אופיר ה-27.

ב-2017 הופיע בתפקידים שונים בעונה השנייה של תוכנית סאטירת הספורט "אנחנו במפה".

ב-2018 החל לשחק בסדרה "שבאבניקים", את בעל סוכנות השידוכים שלומי זקס. באותה שנה השתתף בסרט הקצר "הרוקרים". בשלהי אותה שנה עלתה לשידור הסדרה "המסע המטורף של גורי", סדרה קומית תיעודית בה אלפי מטייל בארצות הברית.

ב-2019 שיחק בסרט "הד".

ב-26 בספטמבר 2019 עלתה לשידור סדרת הטלוויזיה "חמישים" בהשתתפותו.

באפריל 2020 החל להנחות את תוכנית האירוח היומית "הלילה עם לוסי וגורי" לצד לוסי איוב, בכאן 11.

בנובמבר 2020 שיחק בסדרה "הטבח" בתפקיד נמרוד השף. על משחקו בסדרה זו זכה ב"פרס האקדמיה לטלוויזיה" בקטגוריית השחקן הראשי הטוב ביותר בסדרת דרמה.

בשנים 2020–2021 שיחק בסדרת הדרמה "בלקספייס", ברשת 13.

בשנת 2021 החל לשחק בסדרה "שקופים". בשנת 2021 שיחק בסדרה ״האחיין שלי בנץ״ בערוץ כאן חינוכית, בה הוא מופיע בתפקיד אורח לצד בתו אמה. באותה שנה יצר את הסדרה הדוקומנטרית הקומית "היהודי החדש" בהפקת תאגיד השידור הישראלי. באותה שנה יצא לאקרנים הסרט "עוד סיפור אחד" שכתב הפיק וביים.

אלפי שימש כפרזנטור של חברת "YouPhone" ושל מותגי הקפה של עלית.

בפברואר 2022 עלתה לשידור התוכנית הדוקו "בלי פאניקה!" בכאן 11, הבודקת את היערכות מדינת ישראל לאסונות, אותה אלפי מגיש לצד לוסי איוב.

אלפי נשוי להילה אהרון (שאת שם משפחתה הוסיף לשלו) ואב לארבע בנות, שהגדולה שבהן היא השחקנית אמה אלפי.

גורי אלפי
צילום: פיני סילוק

כתבות קשורות

לא נמצאו כתבות להצגה.

הופעות קרובות

לא נמצאו מופעים להצגה

מצאתם טעות?

לא התכוונו באמת שיהיו טעויות. סורי.

נשמח לתקן ונודה לכם על המידע הנכון והפניה למקור ומערכת האתר תבחן את הנושא.
הקפידו למלא את הפרטים המלאים בטופס הבא: