אורי גוטליב

Uri Gottlieb
תאריך לידה 11/03/1969

אוּרי גוֹטליבּ, זוכה 2 פרסי האקדמיה לטלוויזיה עבור שחקן קומי בסדרה "שוטטות" לשנת 2003 ובסדרה "אחד העם 1" לשנת 2004.

גוטליב גדל בשכונת גני-צהלה בצפון תל אביב. הוא בוגר תיכון חדש ולהקת צופי תל אביב. שירת בצה"ל בלהקת פיקוד המרכז.

שיחק בסרטים: "ללקק ת'תות", "צדק מוחלט" ו"איה". כמו כן, השתתף בתוכניות הטלוויזיה: "מה הרעש – להיט בראש", "זהו זה!" ("על הברזלים"), "מוצ"ש", "8 דקות ביום", "עניין של זמן" (עונות 1 ו-2), "לזכור", "אחד העם 1", "שוטטות" יחד עם ארז בן הרוש ואסף הראל, "צה"ל 1", "צפדינה מארחת", ובסרט הטלוויזיה "הללויה". הנחה את תוכנית האירוח "הכל טוב" בערוץ 2. במשך מספר שנים שיחק בתיאטרון חיפה בהצגה "משחקים בחצר האחורית".

בשנת 2006 הנחה את התוכנית "הרצועה" בערוץ ביפ, בתפקיד המנחה הפיקטיבי, סוכן השחקנים עופר נבאחו. באותה שנה החל להשתתף בתוכנית "מועדון לילה" בערוץ 2.

בשנת 2007, גוטליב הנחה את התוכנית "חדשות מפתיעות" בערוץ 2 והופיע בתפקיד אב המואשם בפדופיליה בסדרת הדרמה "מסכים".

בחודשים אוקטובר–דצמבר 2007 שידר גוטליב את "ציפורי אלף לילה ולילה", כמחליפו הזמני של ארז טל.

בנובמבר 2007 החל גוטליב להגיש את התוכנית "עד כאן" בערוץ yes stars ישראלי, הגרסה הישראלית לתוכנית "הדיילי שואו" עם ג'ון סטיוארט, וכן השתתף כשופט בתוכנית הריאליטי "פרויקט ביפ" בערוץ ביפ. בשנת 2008 החל להשתתף בתוכנית "שבוע סוף" בערוץ 2 כמגיש ושחקן (עונות 1–2).

בחודש מאי 2010 החל להנחות את התוכנית "קצר משפחתי" בערוץ 2. בנוסף, שיחק בסדרה "אחד העם 101", סדרת ההמשך של "אחד העם 1", אשר עלתה בחודש יולי של אותה שנה.

בפברואר 2011 החל להנחות לצד מעיין בלום את תוכנית הסאטירה היומית "קאמבק", אשר שודרה בערוץ הוט קומדי סנטרל. מאוחר יותר באותה שנה השתתף בסדרה הקומית "השנים הכי יפות" בערוץ 2, בשידורי "רשת" לצד קרן מור, אורנה בנאי, גידי גוב ועוד. בסתיו של אותה שנה הגיש בערוץ 10 את סדרת הספיישלים "אז מה היה לנו" לרגל ראש השנה, המסכמת את השנה העברית החולפת.

בשנת 2012 השתתף כשחקן אורח בתוכנית המערכונים "הפרויקט הירוק" בערוץ הוט קומדי סנטרל, וכן החל להוביל את קמפיין הפרסום של מי "נביעות".

בשנת 2013 הגיש את הפינה הקומית "חדר מצב" בתוכנית האירוח "מחר שבת" בערוץ 1 בהנחיית שמואל וילוז'ני ויעקב כהן. בנוסף, השתתף במספר תוכניות ספיישל של "צחוק מעבודה" בערוץ 2 של רשת.

בשנת 2014 הגיש את תוכנית הרשת "הידעת?" של הטלוויזיה החינוכית, הכוללת מערכונים קומיים בכיכובו של השחקן יניב ביטון, והגיש את שעשועון השידוכים "בייב מגנט" בערוץ הוט קומדי סנטרל לצד ירון ברובינסקי. בתקופה זו החל להגיש ברדיו ללא הפסקה שתי תוכניות בימי חמישי: האחת "מועדון ארוחת הבוקר", מעין מהדורה מורחבת של התוכנית "שי ודרור" לצד שי גולדשטיין, דרור רפאל, גיל קופטש והדר לוי, והשנייה "חסרי תרבות" יחד עם שי גולדשטיין, המשודרת בשעות הערב.

בשנת 2015 השתתף בעונה השנייה של תוכנית הדוקו-ריאליטי "גולשי ספות", לצד חברו, ירון ברובינסקי. באותה שנה השתתף בסרט הקולנוע "רבין: היום האחרון" בבימויו של עמוס גיתאי. בסרט מגלם גוטליב את דמותו של מיכאל בן יאיר.

בשנת 2016 החל להשתתף בתוכנית הלייט-נייט "לילה טוב עם אסף הראל" בערוץ 10. כמו כן, ב-15 באוגוסט 2016 החל להגיש את תוכנית הבוקר ברדיו ללא הפסקה לצד שי גולדשטיין ולאה לב, במקום התוכנית של שי ודרור שירדה משידור. בתאריך 1 ביוני 2017 שידר את תוכניתו האחרונה. באותה שנה שיחק בסרט "לב שקט מאוד" בבימויו של איתן ענר.

בשנת 2017 שיחק בסדרה הקומית "צפוף" בערוץ זום אצל HOT בתפקיד אבישי.

בשנת 2019 שיחק בסדרה הקומית "זאת וזאתי" ברשת 13 בתפקיד אורח בתור המב"ס.

בשנת 2021 דיבב את דמותו של מפיק העל פרדי דיז'ון בחידוש למשחק המחשב הישראלי פיפוש.

כתבות קשורות

לא נמצאו כתבות להצגה.

הופעות קרובות

לא נמצאו מופעים להצגה

מצאתם טעות?

לא התכוונו באמת שיהיו טעויות. סורי.

נשמח לתקן ונודה לכם על המידע הנכון והפניה למקור ומערכת האתר תבחן את הנושא.
הקפידו למלא את הפרטים המלאים בטופס הבא: