נדב אבקסיס

NADAV ABUKSIS

אבקסיס, בן למשפחה דתית בת תשעה אחים ואחיות, נולד וגדל בחצור הגלילית, אביו היה עובד בחברה קדישא ואמו עבדה במעון תינוקות. התחנך בישיבה התיכונית "קריית החינוך מעלות" בעיר מעלות תרשיחא. בצה"ל שירת כלוחם בחטיבת גולני. בשנת 1994 עבר לגור בתל אביב. לאחר שהות קצרה בחו"ל, החל לעבוד כמחלק מים ונהג, ובמקביל החל דרכו כסטנדאפיסט על במות הארץ. בשנת 1997 זכה בתוכנית הכישרונות של דידי הררי, "זמנך עבר", שאחריה הצטרף לתוכניתו של הררי ב"רדיו ללא הפסקה", "דידי לוקאלי", עם דמויות כגון קריינית החדשות עדי רבן והסבתא סולטנה דנינו. בשנת 2000 יצא אבקסיס במופע קומי הנושא את שמו. בעקבות הצלחתו היה מועמד בקטגוריית "איש השנה בבידור" בטקס פרסי "אנשי השנה" בשנת 2001.

לאורך השנים, השתתף כקומיקאי בתוכניות שונות, כמו "ערב אדיר", "יאיר לפיד" ו"בטברנה". עם פריצתו כקומיקאי, התנסה אבקסיס לאורך השנים בתחומים שונים. בשנת 2004 דבב את סדרת האנימציה של "ביפ", "מ.ק 22", ושיחק בסרטו המצליח של אבי נשר, "סוף העולם שמאלה". ב-2005 השתתף אבקסיס בסדרה הקומית "בצפר" בערוץ ניקלודאון. בסוף 2006 כיכב אבקסיס בפסטיגל "פנטזיה". בשנת 2008 השתתף אבקסיס בתוכנית המציאות רוקדים עם כוכבים של ערוץ 2 עם הרקדנית דורית מילמן והודח בתוכנית הראשונה. החל מנובמבר 2008 הגיש את פינת האקטואליה הסאטירית בתוכנית העולם הבוקר בערוץ 2. ב-2009 התארח בשלוש תוכניות של נבחרת צחוק מעבודה עם שלום אסייג והופיע לצד שחר חסון, אורי חזקיה, ארז שלם, מיכאל הנגבי, ליטל שוורץ ושלום אסייג. ביוני 2009 הופיע יחד עם שלום אסייג, אורי חזקיה ושחר חסון באמפיתיאטרון שבקיסריה. החל מאוקטובר 2009 שיחק במחזה "עופרה" מאת בצלאל אלוני ובבימויו של אלון אופיר, על פי ספרו "מכתבים לעפרה", בשלל דמויות. בין השנים 2009–2010 השתתף בתוכנית הבידור הסאטירית "הספסל האחורי" ברשת-ערוץ 2 בהנחייתה של מיה דגן. בשנת 2011 השתתף בהצגה "זהב טורקי" על פי ה"אוצר" של שלום עליכם בתיאטרון הקאמרי בתפקיד רב העיירה. החל מפברואר 2011 ובמשך 3 עונות גילם את דמותה של קריינית החדשות "ליאורה חושן" ועוד מספר דמויות, בתוכנית הבידור הסאטירית "בובה של לילה" המשודרת בערוץ הספורט. בשנת 2013 השתתף בתוכנית ״מחוברים פלוס״ ששודרה ב״הוט״ ובה בין השאר יצא מהארון. משנת 2000 ועד 2013 הופיע מעל 1,000 פעמים ברחבי הארץ ומול קהילות ישראליות בעולם, עם מופע היחיד שלו.

בשנת 2014 יצא במופע חדש, אותו כתב בשיתוף רשף שי ומשה מלכה. במופע מתייחס נדב ליציאה שלו מהארון, חוויותיו כהורה, פוליטיקה חברה והבית ממנו בא.

במאי 2020 השתתף בפרק של סדרת רשת של כאן דיגיטל בשם "המהפכה הגאה שלי", המבוסס על ראיון שהעניק לגל אוחובסקי עבור סדרת הדוקו של כאן 11 "המהפכה הגאה" אותה כתבו וביימו אוחובסקי ולירן עצמור.

באוגוסט 2020 קיים הופעה בקיבוץ חצור, על אף האיסור לקיים הופעות בשל מגפת הקורונה, במחאה על האיסור.

אבקסיס הוא אב לבת ולבן מידידתו מירה שובל ומתגורר ברמת גן.

כתבות קשורות

לא נמצאו כתבות להצגה.

הופעות קרובות

לא נמצאו מופעים להצגה

מצאתם טעות?

לא התכוונו באמת שיהיו טעויות. סורי.

נשמח לתקן ונודה לכם על המידע הנכון והפניה למקור ומערכת האתר תבחן את הנושא.
הקפידו למלא את הפרטים המלאים בטופס הבא: