לירית בלבן

Lirit Balaban
תאריך לידה 11/12/1971

לירית בלבן נולדה בקריית טבעון לעודד בלבן שנולד בארגנטינה, ולאסתר בלבן שנולדה בקובה. אחותו של המוזיקאי והאנימטור עילי בלבן. בצבא שירתה בלבן בגרעין נח"ל אמנויות. לאחר השירות הצבאי התקבלה ללימודי משחק ב"סטודיו למשחק ניסן נתיב" בירושלים. היא סיימה ללמוד בגיל 24, והחלה לשחק בהצגות בתיאטרון עכו.

פריצת הדרך הראשונה שלה הייתה בערב "פגע וברח תיאטרון" בצוותא. היא ביצעה מונולוג של חנוך לוין. לאחר מכן שיחקה בהצגות "בנות" ו"מקושקשת". בשנת 1994 השתתפה בסרט הקצר "בידיים טובות", פרויקט הגמר של הבמאי עודד דוידוף בבית הספר סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה. בשנת 2001 השתתפה בתפקיד אורח בסדרה "שחר" ובסרט הקולנוע "שחקנית ספסל" שזכה בפרס בפסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה. בהמשך הופיעה בסדרה הקומית "קומי קומי" ובסרט "אהבה קולומביאנית".
בשנת 2003, שיחקה בסרט "סימה וקנין מכשפה" בבימוי של דרור שאול ובתפקיד אורח בסיטקום "החיים זה לא הכל", כיועצת ההנקה, בלהה גורלי.

בשנת 2004 השתתפה בצוות השחקנים של הסדרה משפחת קמיצ'לי, ששודרה בערוץ 2. הסדרה, שהתבססה על פורמט בריטי בשם "משפחת קומאר" ירדה מן המרקע לאחר שישה פרקים. באותה שנה השתתפה בתוכנית קומי קומי בתור מתחנית.

השתתפה בארבע העונות בסדרת הפשע "הבורר" בתפקיד נעמי כפית, בתו של ברוך אסולין (משה איבגי). לאחר התפקיד ב"הבורר" הופיעה בסדרה "בלי גרביים" בערוץ לוגי. בהמשך, קיבלה תפקיד בטלנובלה "בובות".

בשנת 2009 השתתפה בדרמה "חצויה", בשנת 2011 בלבן התחילה לשחק בסדרה "כאן גרים בכיף" שמשודרת בערוץ 10 בתפקיד הפסיכולוגית בעונה הראשונה והשנייה של הסדרה. באותה שנה שיחקה בסרט "רסיסי אהבה" של ניסים נוטריקה. בשנת 2012 שיחקה תפקיד אורח בסדרה נשואים פלוס בתפקיד חברה של מלי.

בשנת 2018 – 2013 החלה לשחק באותו הערוץ בסדרה הקומית "חברות", בתפקיד פזית, אחד מארבעה תפקידים ראשיים.

בשנת 2013 שיחקה בהצגת הילדים "בגדי המלך החדשים" בתפקיד המלכה, לצידו של אבי גרייניק, שכתבה איילה קורקוס וביים אבי מלכה.

ב-2014 הצטרפה לצוות הסדרה "גאליס" בתפקיד מילי נגב, מנכ"לית חברת פארמה פרופיט ושרת הבריאות.

ב-2015 גילמה את גבריאלה בושמיץ בסדרה "שוסטר ושוסטר".

בשנים 2016–2019 שיחקה את דמותה של כרמלה בסדרה "נעלמים", סדרת מסתורין לנוער של HOT בערוץ טין ניק שם משחקת בתפקיד מנהלת בית ספר תיכון באשמורת.

ב-2019 השתתפה בסדרה "תיק נעדר" ובסרט הקצר "בשם הבת".

בשנת 2021 השתתפה בצילומים לסדרה "העיר הטובה", ובסדרת הטלוויזיה לילדים "כראמל". באותה שנה השתתפה בקומדיה "ארבע אימהות" בתיאטרון בית ליסין.

בשנת 2022 משתתפת בהצגה תפוחים מן המדבר בתיאטרון בית לסין בתפקיד שרה לצד תיקי דיין.

בן זוגה של בלבן הוא יואב סיני, ארט דיירקטור, ולהם שני בנים. מתגוררת ביפו. אביה, עודד בלבן הוא פרופסור מן המניין לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה.

לירית בלבן
צילום: שי פרנקו

כתבות קשורות

לא נמצאו כתבות להצגה.

הופעות קרובות

לא נמצאו מופעים להצגה

מצאתם טעות?

לא התכוונו באמת שיהיו טעויות. סורי.

נשמח לתקן ונודה לכם על המידע הנכון והפניה למקור ומערכת האתר תבחן את הנושא.
הקפידו למלא את הפרטים המלאים בטופס הבא: