אלי יצפאן

Eli Yatzpan
תאריך לידה 06/06/1965

אלי יצפאן הוא אחד הקומיקאים המובילים והמוכרים בישראל. הוא סטנדאפיסט, שחקן, קומיקאי, חקיין, מפיק ומנחה טלוויזיה, וזוכה שלושה פרסי מסך הזהב ופרס האקדמיה לטלוויזיה.

אלי יצפאן נולד בשכונת נווה שרת בתל אביב להורים יוצאי עיראק. הוא הבן החמישי במשפחה בעלת שמונה ילדים. בילדותו למד בבית הספר "ברושים" ללקויי למידה, ובשנות ה-80 למד בבית הספר החקלאי כדורי. כבר בבית הספר התבלט כקומיקאי מוכשר. בצה"ל שירת בצוות המוזיקלי "צה"ל 84" וב"להקת המפח".

בטלוויזיה, הופעתו הראשונה של יצפאן הייתה בסדרת המדע הבדיוני לילדים "הצצקנים". בשנות ה-90 היה שותפו של מאיר סוויסה לצמד הבידור "סוויסה ויצפאן". במהלך השנים הופיע במגוון תוכניות בידור וסאטירה, כמו "מוצ"ש", "פספוסים", "הערב עם אלי יצפאן" ועוד. בשנת 2001 החל להנחות את התוכנית "יצפאן" בערוץ 3, בה הצג את יכולות החיקוי שלו והפך לאחת הדמויות המובילות בבידור הישראלי.

בתיאטרון, שיחק בהצגות כמו "שפריץ", "אדם", "אשתי, ברירת קנס" ועוד. בקולנוע, הופיע בסרטים כמו "נישואים פיקטיביים", "הלם קרב", "אחד משלנו" ועוד.

במהלך השנים, יצפאן הצליח להקנות את עצמו כאחד הקומיקאים המובילים בישראל, והוא ממשיך להפתיע ולבדוק את הגבולות של ההומור הישראלי.

אלי יצפאן נשוי לגלית והוא אב לשלושה ילדים. הוא מתגורר ברמת השרון. במרץ 2019 לקה באירוע מוחי קל ואושפז בבית החולים איכילוב, אך שוחרר לאחר מספר ימים.

אלי יצפאן הוא לא רק קומיקאי, אלא גם אמן מוכשר שהשפיע על התרבות הישראלית במשך שנים רבות.

אלי יצפאן
צילום: יח"צ

כתבות קשורות

לא נמצאו כתבות להצגה.

הופעות קרובות

לא נמצאו מופעים להצגה

מצאתם טעות?

לא התכוונו באמת שיהיו טעויות. סורי.

נשמח לתקן ונודה לכם על המידע הנכון והפניה למקור ומערכת האתר תבחן את הנושא.
הקפידו למלא את הפרטים המלאים בטופס הבא: