עידן מור / גדי וילצ'רסקי

Idan Mor / Gadi Wilcherski
תאריך לידה 22/07/1979

עידן מור, המוכר בעיקר בשם הבמה "גדי וילצ'רסקי", הוא אחד הסטנדאפיסטים הבולטים בישראל. מור נולד ב-22 ביולי 1979 וגדל בחיפה. בגיל צעיר עבר אתגרים אישיים, כאשר אמו התאשפזה במחלקה הפסיכיאטרית בבית החולים רמב"ם. לאחר שירותו הצבאי בצה"ל, בו שירת בפלוגת החוד של גדוד 932 של חטיבת הנח"ל, המשיך מור ללמוד משפטים באוניברסיטת חיפה.

הקריירה הבמאית שלו החלה בשנת 2003, כאשר הופיע במסגרת ערבי הבמה הפתוחה במועדון התל אביבי "קאמל קומדי קלאב". במהלך השנים הפך לחבר קבוע במועדון זה והופיע גם במועדון "צוותא". בשנת 2005 החל להופיע כחלק ממופע החימום של הקומיקאי רועי לוי, וב-2007 הוציא מופע יחיד בשם "גבירותיי ורבותי". בשנת 2009 הוציא מופע נוסף בשם "עושה עבודה מהצחוק" והשתתף בתוכנית "הלילה עם ליאור שליין".

במהלך השנים, הפך מור לדמות מוכרת ואהובה, ולא רק בתחום הסטנדאפ. בשנת 2011 התפרסם במהלך המחאה החברתית בישראל, כאשר הופיע בראיון בשידור חי בערוץ 1 תחת הדמות "גדי וילצ'רסקי". הדמות הזו הוצגה בכלי התקשורת כאחת הדמויות המרכזיות של המחאה, ובשיא המחאה נעצר מור על ידי המשטרה בעת הפגנה מול בית עיריית תל אביב.

בנוסף לפעילותו הבמאית, הפגין מור מחויבות חברתית רבה. הוא הוביל מחאות למען לגליזציה של קנאביס בישראל והשתתף בקמפיינים סאטיריים שהביאו לשינוי בנושא זה במדינה. במהלך השנים השתתף בפרויקטים רבים, כולל הפקת סרטונים סאטיריים, הופעות בתוכניות טלוויזיה ואף כתיבת ספר על חייו.

בחייו האישיים, מתגורר מור בתל אביב, והוא נחשב לאחת הדמויות המרכזיות והמשפיעות בתחום הסטנדאפ בישראל.

עידן מור
צילום: יח"צ

כתבות קשורות

גדי וילצ'רסקי
גדי וילצ'רסקי: "יש לי גידול בראש"
אחד האנשים המצחיקים בישראל, גדי וילצ'רסקי, הלא הוא עידן מור. באמת אחד מהאמנים הישראלים שבנוסף לזה שהם מצחיקים – גם אכ...

הופעות קרובות

לא נמצאו מופעים להצגה

מצאתם טעות?

לא התכוונו באמת שיהיו טעויות. סורי.

נשמח לתקן ונודה לכם על המידע הנכון והפניה למקור ומערכת האתר תבחן את הנושא.
הקפידו למלא את הפרטים המלאים בטופס הבא: