בינה מלאכותית שמייצרת סטנדאפ? התשובה בכתבה.

נטפליקס פרסמה סרטון שכתורתו "The First Stand-Up Comedy Special Written Entirely By Bots". מה זה באמת אומר? כל התשובות לכל השאלות.

בסרטון המצויר שמפרסמת נטפליקס, הסטנדאפיסט מתבדח כמעט על כל דבר: רופאי שיניים, כלכלה, פוליטיקה ועוד. ניתן להבחיןמשהמערכת אשר כתבה את הסטנדאפ מנסה להימנע מלפגוע ומנסה לשמור על הדברים במסגרת חופש הביטוי.

העניין הוא שהבינה המלאכותית לא כתבה את כל המערכון כפי שמפורסם, למרות מה מיליוני צופים הוטעו לחשוב. ספיישל הסטנד אפ נכתב על ידי הקומיקאי קיטון פאטי הניו יורקי, בן 32, אשר בילה את השנים האחרונות בלגרום לאנשים לחשוב שמחשבים טובים מספיק כדי לכתוב את התסריטים שלהם – גם אם הם מפורקים בצורה מצחיקה ומלאים בביטויים לא הגיוניים.

הכל התחיל בטוויטר, שם פטי אמר שוב ושוב לעוקבים שלו שהוא "הכריח בוט" לצפות באינספור שעות של משהו כדי שייצור משהו דומה משלו. בספרו I Forced A Bot To Write This Book, פטי מתייחס לספיידרמן כאשר הוא טוען שיש לו את היכולת לאלץ בוטים ליצור תוכן לבני אדם בגלל שננשך על ידי מחשב בילדותו.

כמו הציוצים הויראליים שלו, הכל בדיחה חכמה. בעוד שפאטי סירב להגיב לסיפור הזה, ה"בוט" שלו אמר לחדשות ABC שהוא למד איך לעשות סטנד-אפ קומדיות על ידי צפייה במשך שעות של הפקות דרמה ולעשות בדיוק את ההיפך מהתוכניות האלה.

האם מחשבים באמת יכולים להיות מצחיקים?

רובוטים תוכננו מראש עם בדיחות במשך שנים, אבל לתת להם את היכולת לכתוב חומר משלהם או להגיב לתגובות של קהל אנושי זה הרבה יותר קשה.

מדענים מנסים להעניק לבינה מלאכותית את המתנה של מיומנות קומית, אבל זו משימה מפרכת, לעתים קרובות עם תוצאות מוזרות בצורה מצחיקה.

מדעני המחקר פיוטר מירובסקי וקורי מת'יוסון שיתפו פעולה בקומדיה רובוטית מאז 2016. והם ייסדו יחד את להקת התיאטרון והקומדיה הבינלאומית האימפרובטית Improbotics ב-2018.

הם אומרים שמערכת הבינה המלאכותית הראשונה של הקבוצה הוכשרה על ספריית ענק של כתוביות לסרטים מכ-100,000 סרטים, אבל המערכת הנוכחית שלה למדה ממיליוני דפי אינטרנט כדי שתוכל למצוא קשרים בין מילים.

בעיקרו של דבר, הם יצרו מודל מורכב יותר של הטקסט החזוי שאתה עשוי לראות בטלפון שלך כשאתה מקליד הודעה או מחפש בגוגל.

במהלך הופעה, צוות Improbotics יכול להזין מילה או משפט ל-AI שלהם, שיכול להגיב במשפטים מלאים בתמורה שהמבצעים האנושיים יוכלו לאלתר איתם.

מר מירובסקי אומר שלעתים קרובות ה-AI נכשל או אומר משהו מוזר שיוצר את הרגעים הכי מצחיקים.

"אנחנו אוהבים את זה כשזה נכשל כי הכישלונות יכולים להיות קומיים בפני עצמם. הם מניעים את האלתר לנסות להצדיק את מה שקורה", הוא אומר.

אהבת את התוכן? פירגון בשיתוף זה בחינם ובלחיצה אחת (-:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp
Telegram
Email
אודי כגן מדבר על פוסט טראומה
אודי כגן, פוסט טראומה על הבמה: "קרב שנלחמים בו לבד בדממה"
בעולם הבידור, שבו הצחוק מהווה את מטבע המרכזי, עומדים לעיתים סיפורים שמאחורי הקלעים, מספרים על מאבקים אישיים של אנשים ...
דניאל חן מעורר סערה
חן מזרחי מעורר סערה
בעולם שבו הקווים בין פוליטיקה לבידור הולכים ומטשטשים, הסיפור של חן מזרחי, קומיקאי ישראלי שהתבדח על מצבם של תושבי עזה,...
הקומדי סטור חוגגים 30 שנה לתוכנית הראשונה
הקומדי סטור: חוגגים 30 שנה של צחוק
לציון שלושים שנה להשקת הפרק הראשון של התוכנית "הקומדי סטור", אנחנו צוללים חזרה לרגע בו הקומדיה הישראלית קיב...
מסלול ההתפתחות של הסטנדאפ הישראלי
מסלול ההתפתחות של הסטנדאפ הישראלי: מהפינה האפלה עד ללב התרבות
במהלך המאה ה-20, ישראל עדה להתפתחות והתבססות של ז'אנר הסטנדאפ. מתחילתו כפורמט קומי צדדי ועד להפוך לתחום אמנותי מוביל ...
צעדים ראשונים לשגרה בצל המלחמה
צעדים ראשונים לשגרה בצל המלחמה
ישראל נקלעה למצב של חירום לאומי עם פרוץ המלחמה. המצב הביטחוני המתמשך יצר מציאות חדשה ומאתגרת, המעלה שאלות על איך אנחנ...
7 באוקטובר 2023 - חרבות ברזל
הבמה עומדת ריקה: הסטנדאפ בימי מלחמה
ביום שבת, ה-7 באוקטובר, פרצה מלחמה באדמת ישראל, חרבות ברזל, מלחמה שכבר גרמה למותם של למעלה מ-600 איש וכינונה של למעלה...

מצאתם טעות?

לא התכוונו באמת שיהיו טעויות. סורי.

נשמח לתקן ונודה לכם על המידע הנכון והפניה למקור ומערכת האתר תבחן את הנושא.
הקפידו למלא את הפרטים המלאים בטופס הבא: